
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Bulk |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| Core Architecture(core/core processor) | ARM |
| Interface | 2-Wire, SPI, UART, USB |
| Memory Type | SDRAM |
| Operating Supply Voltage | 1.2 V |
| Max Frequency | 12 MHz |
| RAM Size | 160 kB |
| Number of Cores | 1 |
| Data Bus Width | 32 bit |
| Schedule B | 8542310000 |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
